13 Aralık 2016 Salı

"Faşizm kendini var edeni zora düştüğünde yok etmeye kalkar. Faşizm bitmeden ne terör biter ne de kan durur. Faşizmin arkasında din tüccarları tarikat ve cemaatler ile işbirlikçi burjuva vardır. Güç kaybettiklerinde faşizme başvururlar. Faşizme karşı tek çare milli birlik ve beraberlik içinde tüm güçlerin güç birliği yapmasıdır." Önder Karaçay"Faşizm kendini var edeni zora düştüğünde yok etmeye kalkar. Faşizm bitmeden ne terör biter ne de kan durur. Faşizmin arkasında din tüccarları tarikat ve cemaatler ile işbirlikçi burjuva vardır. Güç kaybettiklerinde faşizme başvururlar. Faşizme karşı tek çare milli birlik ve beraberlik içinde tüm güçlerin güç birliği yapmasıdır." 

Önder Karaçay

2 yorum:

  1. Sayın Önde Karaçay,Yazdıklarını okudum. Her bir tümceniz bir öz deyiş. hepsini de beğendim.Ancak şunu belirtmek isterim: Halkımız sevgi kaynağı bir toplumdur.asırlardan beri kölelikten kurtulamamış.Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, yaptığı devrimle halkını kişiliğine kavuşturmanın yolunu açmıştı. Atamızın bütün devrimleri halını sömürülmekten kurtarmak amaçlıdır.Ancak dinine çok bağlı olan halkımız din bezirganlarının oyununa geldi. Günümüzde halkımız bu bezirganların oyunundan kendini kurtaramadı. Bu oyunu bozmak bizlere düşüyor.Ülkemizde Atatürk'ümüzün izinde olan her aydın mücadele bayrağını açmak zorundadır. Bütün aydınlarımızı ikinci kurtuluş savaşına çağırmalıyız. İnşallah bugünlerde bitecektir. Sevgilerimle.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Sayın Fahri bey yorumunuz için çok teşekkürler. Size katılmamak ne mümkün. Her Türk Atatürk olmak zorundadır. Saygılarımla.

      Sil